mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in file: /home/users/hkpepik/hkspolco.hys.cz/web/library/database.php at line 25
Kázání nového kaplana | Online spolčo - Hodně křesťanské spolčo
 
 
 
 

Kázání nového kaplana

Známý francouzský kněz, který se věnuje mladistvým delikventům Guy  Gilbert ve své knize "Buďte světlem" popisuje situaci, kdy začínající kaplan je tak ztrémovaný, že nedokáže v kázání říci ani slovo. Obrátí se tedy o radu k svému arcibiskupovi. Ten mu poradí, aby si příště před kázáním vzal sklenici vody s několika kapkami koňaku, že ho to zbaví trémy. Další neděli přijde arcibiskup na mši, mladý kněz vystoupí na kazatelnu a káže. Po mši se vrátí do zákristie a nalezne tam dopis následujícího znění:

Milý synu, moji radu jste správně nepochopil. Příště si nelejte pár kapek vody do sklenice koňaku, ale naopak. Ještě vám chci s láskou sdělit několik poznámek: Máme deset přikázání a ne dvanáct, apoštolů bylo dvanáct a nikoliv sedm a žádný z nich nebyl trpaslík, Ježíše Krista s jeho apoštoly nenazýváme „Kristus a spol.“, o Jidášovi nemluvíme jako o „tom buzerantovi“, o papeži byste neměl mluvit jako „o Kmotrovi“, hříšníci půjdou do pekla ne „se vycpat“. Sochu Panny Marie neobjímejte a nelíbejte, stejně tak si nedávejte na kraj kalicha kolečko citronu. Vyzvat věřící k tanci nebyl špatný nápad, ale nemuseli dělat „vláček“ po celém kostele a ten muž, který seděl blízko oltáře a o kterém jste se zmiňoval jako o „transvestitovi v sukni“, jsem byl já. Bratrsky a otcovsky vám žehnám, Váš Arcibiskup.
Vyhledávání na stránkách
 
 
 
 
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain